RAMOWY  ROZKŁAD  DNIA

7.00 - 8.10

Schodzenie się dzieci. Rozmowy indywidualne.
Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań: tematyczne, konstrukcyjne, badawcze. Praca indywidualna. Przygotowanie materiałów do zajęć. Zabawy ze śpiewem.

8.20 - 8.30

Ćwiczenia poranne.

8.30 - 9.00

Przygotowanie do posiłku, śniadanie.

9.00 - 10.30

Zajęcia dydaktyczne rozwijające mowę i myślenie, kształtujące pojęcia matematyczne, zajęcia plastyczne, umuzykalniające lub ćwiczenia gimnastyczne.

10.30 - 10.45

Drugie śniadanie.

Spacery. Zabawy, układanki i gry dydaktyczne.

Zajęcia dodatkowe: język angielski, rytmika.

Obiad- pierwsze danie.

Słuchanie opowiadań, bajek i baśni.

Zabawy na placu zabaw, zabawy ruchowe i gry sportowe, spacery. Obserwacje przyrodnicze.

Grupa P1: leżakowanie.

13.30 - 14.00

Obiad- drugie danie.

14.00 - 17.00

Religia. Zabawy i gry dydaktyczne.

Ćwiczenia  logopedyczne. Zabawy dramowe.

Praca indywidualna. Zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój dziecka lub jego zainteresowania.

Oglądanie i pożyczanie książeczek z „kącika bajki”.

Zabawy na świeżym powietrzu..

EKOSKOP

EKOSKOP to stowarzyszenie zajmujące się szeroko pojętą edukacją ekologiczną. Od lat wspiera i realizuje lokalne projekty dotyczące świadomości ekologicznej mieszkańców podkarpacia, organizuje szkolenia, happeningi i konkursy dotyczące ochrony środowiska.

Dzięki inicjatywie stowarzyszenia możemy na bieżąco śledzić jakość powietrza w naszym mieście. Od września 2022 roku nasza szkoła bierze udział w programie monitoringu jakości miejskiego powietrza za pomocą EkoSłupków.

Nasza szkoła brała aktywny udział w inicjatywie stworzenia systemu monitoringu jakości powietrza w Rzeszowie. W 2021 roku uczniowie z naszej szkoły dołączyli do licznego grona młodzieży z rzeszowskich szkół podstawowych i średnich. Były antysmogowe transparenty i skandowanie hasła: „Rzeszów nie zgadza się na smog”. Dzieci z klas młodszych przygotowały listy do prezydenta miasta, w których zwracały uwagę na problem jakości powietrza w Rzeszowie i jego wpływ na zdrowie mieszkańców. Do manifestujących wyszedł z ratusza prezydent Konrad Fijołek i złożył obietnice dotyczące stworzenia systemu monitoringu jakości powietrza i redukcji ilości źródeł zanieczyszczeń powietrza w mieście.

W 2023 roku nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu dotyczącemu przyczyn i skutków zmian klimatycznych na Ziemi w ramach projektu „OKO na klimat”.

Nasza szkoła co roku bierze udział w konkursie zbiórki surowców wtórnych w ramach rzeszowskiej kampanii edukacji odpadowej „Segreguję, bo warto, dla ochrony klimatu”. W trakcie konkursu nasi uczniowie uczestniczą w warsztatach segregacji odpadów, organizowanych przez EKOSKOP.

Razem z członkami stowarzyszenia EKOSKOP bierzemy udział w piknikach nauki EKSPORACJE, które odbywają się każdej wiosny w Rzeszowie.

Klimatyczny zakątek na dziedzińcu naszej szkoły, to również efekt inicjatywy stowarzyszenia EKOSKOP. W ramach konkursu na najpiękniejszą łąkę kwietną powstało pod budynkiem szkolnym miejsce pełne dzikich roślin kwiatowych, oczko wodne i ule zasiedlone przez dzikie pszczoły.

EKOSKOP to „ekologiczna wizytówka naszego miasta”. To ludzie, którzy z pasją oddają się sprawie poprawy jakości naszego życia, oraz budowaniu świadomości zagrożeń i wyzwań, jakie stawia przed nami życie w mocno zmienionym przez człowieka świecie.

Oficjalna strona Stowarzyszenia Ekoskop https://ekoskop.pl/