Dzień Edukacji Narodowej

Uroczysta akademia odbyła się w sali gimnastycznej, która w ten dzień przybrała odświętny wygląd. To wyjątkowe Święto Szkoły rozpoczęła Pani Dyrektor mgr inż. Jolanta Lotz, która w swoim wystąpieniu podkreśliła kierunki pracy i rozwoju szkoły, złożyła życzenia nauczycielom, zaproszonym emerytom, pracownikom administracji i obsługi.

Były kwiaty, pamiątkowe upominki i słowa uznania od społeczności szkolnej skierowane do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród Dyrektora Szkoły wyróżniającym się nauczycielom w pracy zawodowej. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów, którzy przedstawili inscenizację pt. „Lekcja dawno, dawno temu…”. Dzieci odgrywały role spóźnialskich Krasnoludków, zapracowanego i nie mającego na nic czasu Kopciuszka, łasego na słodycze Jasia, zachwyconej swą urodą Śnieżki, ciągle ziewającej Śpiącej Królewny, czy nigdy nie zgadzającego się z całą klasą Wilka. Był też i Czerwony Kapturek, który wpatrzony jest tylko w babcię i Janek, który wszystkich zagaduje. Nie zabrakło również Czarownicy i Złej Królowej. Aktorzy zostali nagrodzeni brawami. Pani Dyrektor Szkoły podziękowała występującym uczniom oraz nauczycielom, którzy przygotowali akademię.

Występ artystyczny uczniów, to dowód uznania, wdzięczności, podziękowanie za trud, zaangażowanie i poświęcenie, a także za przyjaźń i serce, jakie każdego dnia nauczyciel okazuje uczniom oraz wychowankom.

Zobacz galerię.