Klub absolwenta

Witajcie na stronach Klubu Absolwenta Gimnazjum Nr 14 w Rzeszowie

Jesteśmy bardzo ciekawi jak potoczyło się Wasze życie po opuszczeniu murów naszej Szkoły.

W związki z tym umieściliśmy ankiety, bylibyśmy bardzo wdzięczni gdybyście zechcieli odpowiedzieć na kilka ważnych dla nas pytań. Na tej stronie będziemy też umieszczać dla Was różnego rodzaju ogłoszenia. Odwiedzajcie naszą stronę i proszę odpowiadajcie na nasze zaproszenia! Jeżeli mielibyście ochotę napisać do nas lub opisać swoje szkolne lub studenckie doświadczenia, proszę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Jeżeli wyrazicie zgodę to opublikujemy  Wasze wspomnienia na naszej stronie.

Jako byli uczniowie Gimnazjum Nr 14 w Rzeszowie zawsze jesteście mile widziani w murach naszej (i Waszej) szkoły.

Dane o absolwentach, którzy ukończyli nasze gimnazjum w roku szkolnym 2012/2013

We wrześniu 2013 roku dokonano analizy dalszych losów absolwentów naszej szkoły.

Klasę trzecią Gimnazjum ukończyło 33 uczniów, wszyscy uczniowie podjęli dalszą naukę w szkołach ponadgimnazjalnych.

Uczniowie naszej placówki wybrali następujące szkoły ponadgimnazjalne:

•       licea ogólnokształcące – 13 osób (39,4 %)
  •       technika – 19 osób (57,5 %)
  •       szkoły zawodowe – 1 uczeń (3,1 %).

Z tych danych wynika, że szkoły średnie, kończące się maturą wybrało 96,9 % uczniów.

Z powyższej tabeli wynika, że w roku szkolnym 2012/2013 odsetek uczniów wybierających kontynuowanie nauki w liceum ogólnokształcącym był niższy od odsetku uczniów wybierających kontynuowanie nauki w technikum. Tak zdarzyło się po raz piąty w przeciągu ostatnich dziewięciu lat, przy czym w tym roku szkolnym dysproporcja na niekorzyść liceum ogólnokształcącego wyniosła 1 : 1,5.

Z wykresu obok wynika, że szkoły średnie kończące się maturą w roku szkolnym 2012/2013 wybrali prawie wszyscy uczniowie. Widać wyraźnie, że szkoły kończące się maturą wybiera powyżej 83 % uczniów w ciągu ostatnich dziewięciu lat szkolnych. Szkoły zawodowe (nie kończące się maturą) wybiera od 10 % do 17 % uczniów.

Wykres obok pokazuje, że zdecydowana większość (85 %) uczniów dostała się do wybranej przez siebie szkoły (szkoła pierwszego wyboru). 12 % uczniów dostało się do szkoły, którą wymienili jako szkołę drugiego wyboru. Tylko 3 % uczniów dostało się do szkoły, którą wymienili na trzecim miejscu.

Opracowała: Krystyna Jaworska

Dane o absolwentach, którzy ukończyli nasze gimnazjum w roku szkolnym 2011/2012

We wrześniu 2012 roku dokonano analizy dalszych losów absolwentów naszej szkoły.

Klasę trzecią Gimnazjum ukończyło 37 uczniów. Dalszą naukę podjęło 36 uczniów, 1 uczeń podjął pracę zarobkową (w roku 2012 ukończył 18 lat).

Uczniowie naszej placówki wybrali następujące szkoły ponadgimnazjalne:

•    licea ogólnokształcące – 12 osób (33%)
  •    technika – 24 osób (67%)

Z tych danych wynika, że szkoły średnie, kończące się maturą wybrało 100% uczniów.

Z powyższej tabeli wynika, że w roku szkolnym 2011/2012 odsetek uczniów wybierających kontynuowanie nauki w liceum ogólnokształcącym był niższy od odsetku uczniów wybierających kontynuowanie nauki w technikum.

Tak zdarzyło się po raz czwarty w przeciągu ostatnich ośmiu lat,
przy czym w tym roku szkolnym dysproporcja na niekorzyść liceum ogólnokształcącego była największa /1 : 2/.
Z diagramu wynika, że szkoły średnie kończące się maturą w roku szkolnym 2011/2012 wybrało najwięcej uczniów spośród prezentowanych ośmiu lat szkolnych.

Widać wyraźnie, że szkoły kończące się maturą wybiera powyżej 83% uczniów w ciągu ostatnich ośmiu lat szkolnych, a w tym roku wybrało je dokładnie 100%.

Szkoły zawodowe (nie kończące się maturą) wybiera od 10% do 17% uczniów. W ostatnim roku szkolnym szkoły zawodowe (nie kończące się maturą) nie wybrał żaden uczeń.

Jest to jedyny taki wynik w ciągu ostatnich ośmiu lat szkolnych.

Dane o absolwentach, którzy ukończyli nasze gimnazjum w roku szkolnym 2010/2011

We wrześniu 2011 roku dokonaliśmy analizy dalszych losów absolwentów naszej szkoły. Klasę trzecią Gimnazjum ukończyło 29 uczniów. Wszyscy uczniowie podjęli dalszą naukę i wybrali następujące szkoły ponadgimnazjalne:

• licea ogólnokształcące – 13 osób (45%),
  • technika – 14 osób (48%),
  • szkoły zawodowe (niekończące się maturą) – 2 osoby (7%).

Z tych danych wynika, że szkoły średnie, kończące się maturą wybrało 93% uczniów.

Na powyższym wykresie widzimy, że w roku szkolnym 2010/2011 odsetek uczniów wybierających kontynuowanie nauki w liceum ogólnokształcącym był niższy od odsetku uczniów wybierających kontynuowanie nauki w technikum. Tak zdarzyło się po raz trzeci w przeciągu ostatnich siedmiu lat.

Szkoły średnie kończące się maturą w roku szkolnym 2010/2011 wybrało najwięcej uczniów spośród prezentowanych siedmiu lat szkolnych. Widać wyraźnie, że szkoły te wybiera powyżej 83% uczniów. Szkoły zawodowe (nie kończące się maturą) wybiera od 10% do 17% uczniów. W ostatnim roku szkolnym szkoły zawodowe (nie kończące się maturą) wybrało najmniej uczniów w ciągu ostatnich siedmiu lat szkolnych.