MATEMATYCZNY MARZEC

02 kwietnia 2024
Matematyka. Królowa nauk, czy zmora śniąca się po nocach uczniom? Jak sprawić, żeby dzieci polubiły matematykę i nie miały z nią problemów?
Jak rozwijać wyobraźnię matematyczną i pokazać dzieciom, że matematyka wcale nie jest taka zła, a może być nawet interesująca i przyjemna?
Jak sprawić by matematyka stała się bardziej „przyjazna” i że wcale nie trzeba mieć ścisłego umysłu, aby ją zrozumieć i polubić?

W odpowiedzi na te pytania, miesiąc marzec w naszej szkole był pełen matematycznych działań:

01.03 – „Przerwa z matematyką”, gdzie uczniowie mogli przynieść swoje ulubione gry planszowe, karty, kostki Rubika, bierki, itp. i zaprosić do wspólnej zabawy swoje koleżanki i kolegów.
01.03. - 08.03 –trwał  konkurs „Kobiety w matematyce”, gdzie uczniowie mogli dowiedzieć się mnóstwa ciekawych wiadomości i jednocześnie wykazać się swoimi umiejętnościami informatycznymi, tworząc prezentacje multimedialne na podany temat.
14.03 - Światowy Dzień Liczby Pi - przeprowadzony został konkurs "Mistrz pamięci". Poza tym każdy uczeń mógł dołożyć swoją "cegiełkę"
w tworzeniu parkietażu z liczb pi.
01.03 - 18.03 uczniowie klas 1-3 mogli tworzyć matematyczne prace plastyczne „Moja ulubiona postać z bajki – obrazek geometryczny”, dzięki czemu z ich dzieł powstała piękna galeria.
21.03 – odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur matematyczny”, gdzie uczniowie klas 1-8 sprawdzili soją wiedzę i umiejętności matematyczne.
27.03 – odbył się konkurs logicznego myślenia „Rozkosze łamania głowy”.
27.03 – „MatModni”- na zakończenie matematycznego marca uczniowie mieli okazję wykazać się pomysłowością, kreatywnością i oryginalnością
w stworzeniu swojego matematycznego stroju.

Dzięki tym wszystkim działaniom uczniowie mogli przekonać się, że matematyka jest wszędzie i wcale nie musi się kojarzyć z ciężkimi rachunkami
i trudnymi zadaniami. Matematyka może być przyjemna! A już na pewno przekonać się, że jest w modzie! Za udział w tych licznych działaniach, konkursach i akcjach uczniowie zostali nagrodzeni. Mamy nadzieję, że od teraz matematyka będzie się kojarzyła z miłym spędzaniem czasu
i  jej nauka w szkole będzie czystą przyjemnością.