RAMOWY  ROZKŁAD  DNIA

7.00 - 8.10

Schodzenie się dzieci. Rozmowy indywidualne.
Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań: tematyczne, konstrukcyjne, badawcze. Praca indywidualna. Przygotowanie materiałów do zajęć. Zabawy ze śpiewem.

8.20 - 8.30

Ćwiczenia poranne.

8.30 - 9.00

Przygotowanie do posiłku, śniadanie.

9.00 - 10.30

Zajęcia dydaktyczne rozwijające mowę i myślenie, kształtujące pojęcia matematyczne, zajęcia plastyczne, umuzykalniające lub ćwiczenia gimnastyczne.

10.30 - 10.45

Drugie śniadanie.

Spacery. Zabawy, układanki i gry dydaktyczne.

Zajęcia dodatkowe: język angielski, rytmika.

Obiad- pierwsze danie.

Słuchanie opowiadań, bajek i baśni.

Zabawy na placu zabaw, zabawy ruchowe i gry sportowe, spacery. Obserwacje przyrodnicze.

Grupa P1: leżakowanie.

13.30 - 14.00

Obiad- drugie danie.

14.00 - 17.00

Religia. Zabawy i gry dydaktyczne.

Ćwiczenia  logopedyczne. Zabawy dramowe.

Praca indywidualna. Zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój dziecka lub jego zainteresowania.

Oglądanie i pożyczanie książeczek z „kącika bajki”.

Zabawy na świeżym powietrzu..

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pracownia biologiczno-geograficzna została doposażona w mikroskop Delta Optical Genetic Trino wraz z kamerą mikroskopową DLT-Cam i oprogramowaniem, które umożliwia przesyłanie obrazu spod mikroskopu do komputera i projektora. Pozwala to na śledzenie aktywności oglądanych mikroorganizmów

w czasie rzeczywistym, oraz robienie zdjęć i filmów.

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zakupiono w naszej szkole sprzęt nagłaśniający: mikser cyfrowy, końcówkę mocy, mikrofony oraz statywy. Nasi uczniowie stworzyli zespół muzyczny Przybysz Band i bardzo chętnie uczestniczą

w zajęciach na których współpracują z  p. M. Lorencem.

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zamówiono tak zwany green screen. Wykorzystywany jest on przede wszystkim na zajęciach teatralno-filmowych prowadzonych przez Panią Dominikę Wójcik. Dzięki niemu można zastosować
różne efekty wideo w post produkcji materiału.

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pracownia fizyko-chemiczna została doposażona w pomoce dydaktyczne m.in.: zestawy elektroniczne Boffin, klocki edukacyjne Gigo - siła wiatru, zestawy edukacyjne - Moduł Woda oraz Moduł Powietrze.  Pomagają one uczniom w zrozumieniu praw fizyki, zasad działania układów elektronicznych a także umożliwiają wykonywanie różnorodnych eksperymentów.

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w naszej szkole przygotowano salę majsterkowicza i wyposażono ją w niezbędny sprzęt m.in. stacje lutownicze, wiertarkę stołową, szlifierkę stołowo-tarczową, wiertarko-wkrętarkę akumulatorową, wyrzynarkę, pilarkę tarczową, szlifierkę taśmowo-stołową do drewna i metalu, pistolety do klejenia na gorąco kleju, wypalarki do drewna, imadła ślusarskie obrotowe, mierniki uniwersalne, oprawy do piły włosowej, suwmiarki, młotki ślusarskie, szczypce precyzyjne uniwersalne, zestawy wkrętów warsztatowych, zestaw pilników, nożyce do blachy, cyrkle ślusarskie, noże do tapet, miarki zwijane 3m, obcęgi, punktaki automatyczne, młotki gumowe, zszywacze, kątowniki ciesielskie, zestawy bitów do wkrętarki, skrzynki uciosowe, zestawy wierteł, przebijaki do skóry, lutownice transformatorowe, odsysacze do cyny.Mając taki sprzęt nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach technicznych prowadzonych przez p.S.Rudzkiego.

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów doposażono w naszej szkole salę informatyczną. Otrzymaliśmy drukarkę 3D Flashforge Adventurer 4 oraz zestawy klocków do tworzenia robotów. Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą
w zajęciach z informatyki prowadzonych przez p.P.Bartłomiejczuka.

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zamówiono kamerkę sportową GoPro Hero9 wraz z Gimbalem ręcznym FeiyuTech G6 oraz aparat fotograficzny Olympus E-M10 Mark IV i statyw K&F Concept SA254M2. Sprzęt
służy do obsługi medialnej wszystkich imprez w naszej szkole. Razem z cennym green screenem sprzęt służy również do nagrywania filmów.