RAMOWY  ROZKŁAD  DNIA

7.00 - 8.10

Schodzenie się dzieci. Rozmowy indywidualne.
Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań: tematyczne, konstrukcyjne, badawcze. Praca indywidualna. Przygotowanie materiałów do zajęć. Zabawy ze śpiewem.

8.20 - 8.30

Ćwiczenia poranne.

8.30 - 9.00

Przygotowanie do posiłku, śniadanie.

9.00 - 10.30

Zajęcia dydaktyczne rozwijające mowę i myślenie, kształtujące pojęcia matematyczne, zajęcia plastyczne, umuzykalniające lub ćwiczenia gimnastyczne.

10.30 - 10.45

Drugie śniadanie.

Spacery. Zabawy, układanki i gry dydaktyczne.

Zajęcia dodatkowe: język angielski, rytmika.

Obiad- pierwsze danie.

Słuchanie opowiadań, bajek i baśni.

Zabawy na placu zabaw, zabawy ruchowe i gry sportowe, spacery. Obserwacje przyrodnicze.

Grupa P1: leżakowanie.

13.30 - 14.00

Obiad- drugie danie.

14.00 - 17.00

Religia. Zabawy i gry dydaktyczne.

Ćwiczenia  logopedyczne. Zabawy dramowe.

Praca indywidualna. Zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój dziecka lub jego zainteresowania.

Oglądanie i pożyczanie książeczek z „kącika bajki”.

Zabawy na świeżym powietrzu..

Działania Szkolnego Koła Caritas

Caritas Polska jest duszpasterską instytucją charytatywną Kościoła katolickiego i największą organizacją społeczno-charytatywną w Polsce, która niesie profesjonalną, wielowymiarową pomoc osobom wykluczonym, ubogim, idącym przez życie z różnego rodzaju deficytami. Caritas Polska, będąc ich głosem i rzecznikiem, odwołuje się do wyraźnie zdefiniowanych wartości ewangelicznych, które wyznaczają kryteria oceny rzeczywistości społecznej i odpowiednie zasady działania: zasadę dobra wspólnego, pomocniczości, solidarności i miłości społecznej.

W naszej szkole od ponad 18 lat działa Szkolne Koło Caritas i czynnie włącza się w różne akcje, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.

Pączek dla Afryki

13 lutego 2024 (zobacz)

Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak, pomagam”
10 grudnia 2023

Tradycyjnie jak co roku nasze Szkolne Koło Caritas włączyło się w pomoc przedświąteczną dla rodzin najbardziej potrzebujących. W dniach 8-9 grudnia nasi wolontariusze pełnili dyżury w sklepie Biedronka na ul. Leskiej.

Za okazane serce i pomoc serdecznie dziękujemy. (zobacz)

Dzień Papieski
15 października w całej Polsce obchodzony był XXIII Dzień Papieski pod hasłem "Cywilizacja życia". Tradycyjnie nasze Szkolne Koło Caritas zorganizowało z tej okazji sprzedaż kremówek papieskich. Dochód z ich sprzedaży zasilił konto Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, która wspomaga zdolną i niezamożną młodzież. W imieniu organizatorów dziękujemy za włączenie się w akcję. ( zobacz)

Regulamin Szkolnego Koła Caritas (zobacz)