ul. Dębicka 288, 35-213 Rzeszów 

sekretariat@zsp10.resman.pl

17 748 36 12

Nasza 

Szkoła

Bravo Mistrzu ! ! !

28 listopada 2023
W sobotę nasz uczeń Emmanuel Szmist (kl. 7a) brał udział w międzynarodowym konkursie perkusyjnym Young Drum Hero w Opolu.
Konkurs YDH to najbardziej prestiżowy, międzynarodowy konkurs perkusyjny dla artystów w wieku od 10 do 19 lat. Konkurs odbywa się w ramach Drum Fest – jest to festiwal i targi perkusyjne organizowane od ponad 30 lat w Opolu. Poziom jest mega wysoki. Kwalifikacje odbywają się na podstawie prezentacji on-line. Z przesłanych zgłoszeń (w tym roku blisko 150) z całej Europy, szerokie jury wybiera najlepszych i zaprasza na dwudniowe finały life.

Na finałach zawsze jest bardzo prestiżowe jury 3-osobowe, w tym roku był to Dr. Piotr Pniak, Marek Kapłon (TSA), oraz Russell Gilbrook. W pierwszym dniu wszyscy uczestnicy wykonują 1 utwór. Spośród laureatów wyłaniani są finaliści – po 3 osoby z każdej kategorii wiekowej – tylko Ci występują w niedzielę. Sam awans i zaproszenie na ten konkurs to mega zaszczyt dla młodych artystów i dla wielu z nich nawet bez udziału w ścisłym finale otwiera szeroką drogę do polskiej i europejskiej kariery.

Konkursowi towarzysza warsztaty, prezentacje sprzętu, spotkania z producentami, koncerty itd. – w tym roku po zakończeniu pierwszego dnia specjalnie dla uczestników ale także dla gości z zewnątrz zagrał Ian Paice wraz ze swoim zespołem – jest to bębniarz DEEP PURPLE !!!

Jesteśmy dumni, że nasz Emiś znalazł się w tak elitarnym i prestiżowym gronie młodych perkusyjnych talentów z całej Europy.
Gratulujemy jeszcze raz i Chapeau bas !!!

Tu link z pierwszego dnia i występ wszystkich. Emiś jest mniej więcej w okolicy 1h43min.

ul. Dębicka 288,

35-213 Rzeszów 

Sekretariat:

tel.: 17 748 36 12

e -mail: sekretariat@zsp10.resman.pl