Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Rzeszowie

Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana III Sobieskiego, Przedszkole Publiczne Nr 31

Informacje

Ważne sprawy

21-10-2019

Numer konta do wpłat za przedszkole i wyżywienie: 98 1020 4391 0000 6402 0187 34 88

Statut: Zobacz.

Nabór: Zobacz.

Czytaj więcej

Przedszkolne wydarzenia

Nasze przedszkole bierze udział w Międzynarodowym Programie Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci".

Nasze przedszkole bierze udział w Międzynarodowym Programie Powszechnej Dwujęzyczności
Nasze przedszkole bierze udział w Międzynarodowym Programie Powszechnej Dwujęzyczności "Dwujęzyczne Dzieci".

Rajd pieszy.

Rajd pieszy.
Klub Aktywnego Rodzica rozpoczął  się  w rajdem  pieszym przedszkolaków wraz z ich rodzicami. Mimo kapryśnej wrześniowej aury wyruszyliśmy pieszo na plac zabaw na osiedlu Projektant. Akurat 28 września była piękna słoneczna pogoda. Przedszkolaki z grupy P2 i P3 wędrowały chętnie, stosowały się do zasad ruchu ulicznego i bawiły się wspaniale.

POZNAJEMY CIEKAWOSTKI Z ŻYCIA MRÓWEK

POZNAJEMY CIEKAWOSTKI Z ŻYCIA MRÓWEK
Dnia 13 września 2022 r. dzieci z grup P2 i P3 oraz uczniowie z klas I-III brały udział w spotkaniu z panem, który podzielił się z nimi ciekawostkami z życia mrówek. Na spotkanie przywiózł akcesoria, ilustracje oraz żywe mrówki. Dzieci poznały zwyczaje mrówek, szczegóły z ich życia, budowę mrowiska, zobaczyły prawdziwą królową mrówek oraz oglądały świat mrówczymi oczami.  

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego
Rok szkolny 2021/22 dobiegł końca. Dla dzieci z grupy P3 nadszedł czas pożegnania z przedszkolem, koleżankami i kolegami, z którymi w ostatnim roku wspólnie bawiły i uczyły się nowych rzeczy. Zakończenie przedszkola to chwila, która zasługiwała na to, aby uczcić ją krótkim występem. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Na pożegnanie otrzymały dyplomy i książeczki.

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PSZCZELARZEM

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PSZCZELARZEM
Pan pszczelarz z pasieki Boża iskierka odwiedził nasze przedszkole 23 czerwca i podzielił się z nami  tajemnicami z życia pszczół i roli jaką odgrywają w otaczającym nas świecie i życiu człowieka. Przedstawił nam cenne właściwości miodu, który jest bardzo zdrowym pokarmem  jednocześnie lekarstwem.

Dzień Matki w P3

Dzień Matki w P3
Mama to ważne słowo, które jest synonimem miłości, dobra, rodzinnego ciepła i szczęścia. Mama to jedno z pierwszych słów każdego dziecka. Dzień Mamy to dla przedszkolaków jeden z wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać, jak bardzo kochają swoje mamy.

Majówka

Majówka
16 maja dzieci przedszkolne z grupy P2 uczestniczyły w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Na pobliskiej łące, siedząc na matach odbył się piknik.

Drzewo domem wielu zwierząt

Drzewo domem wielu zwierząt
 "Drzewo domem wielu zwierząt ". Udział w konkursie był okazją do wspólnej zabawy dzieci z rodzicami. Przyznano wiele nagród za przepiękne prace.

Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej

Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej
27 marca 2022 r., chętne dzieci  z naszego przedszkola recytowały wiersze o wiośnie napisane przez  panią Małgorzatę Strzałkowską.

Cudowna lampa Aladyna

Cudowna lampa Aladyna
Wyjazd przedszkolaków na musical "Cudowna lampa Aladyna"

Przedszkolaki z Biało-Czerwoną

Przedszkolaki z Biało-Czerwoną
5 maja 2022 r. na rzeszowskim Rynku odbyła się uroczystość pod hasłem
„Przedszkolaki z Biało- Czerwoną”.
Dzieci z grupy P3 wzięły udział w tym patriotycznym wydarzeniu.

zielone wiosenne kanapki

zielone wiosenne kanapki
W przedszkolu dzieci przygotowywały zielone wiosenne kanapki z warzyw, sera oraz pieczywa.

Wiosna w przedszkolu

Wiosna w przedszkolu
Wiosna przyszła i cieszy nas słońcem, kwiatami i śpiewem ptaków. Tradycja nakazuje, aby powitać wiosnę co przedszkolaki uczyniły niosąc plakat Witaj wiosno.

Piosenka dobra na wszystko

Piosenka dobra na wszystko
8 marca 2022 r. odbył się Zimowy Konkurs Logopedyczny pod hasłem „Piosenka dobra na wszystko”. Celem konkursu było uświadomienie znaczenia ćwiczeń logopedycznych dla rozwoju mowy oraz zdobycie nowych doświadczeń językowych. W konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.

Zabawa Noworoczna w grupie P2

Zabawa Noworoczna w grupie P2
Zabawa Noworoczna w grupie P2 odbyła się 18 stycznia. Tańczyliśmy do muzyki dziecięcej w pięknych strojach balowych a poczęstunek przygotowała Rada Rodziców.

Jasełka w P2

Jasełka w P2
11  stycznia w grupie P2 odbyła się inscenizacja Jasełek. Dzieci zarówno recytowały wiersze, odgrywały przydzielone role ( Maryja, Józef, Anioły, Trzej królowie, Pastuszkowie, Dzieci), śpiewały  kolędy oraz  pastorałkę Świeć gwiazdeczko.

Spotkanie Wigilijne2022 w P2

Spotkanie Wigilijne2022 w P2
W grupie P2 odbyło się spotkanie wigilijne wychowawców z dziećmi. Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia składaliśmy sobie życzenia świąteczne, dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Na stole wigilijnym...

Muzyczna zimowa podróż Mikołaja

Muzyczna zimowa podróż Mikołaja
W mikołajkowym koncercie kameralnym "Muzyczna zimowa podróż Mikołaja", który odbył się 7 grudnia w Filharmonii Podkarpackiej uczestniczyły dzieci przedszkolne z grup P1, P2, P3. 

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj
Jak co roku 6 grudnia do przedszkola przybył Święty Mikołaj z prezentami. Dzieci bardzo oczekiwały na spotkanie. Ubrane odświętnie porozmawiały ze Świętym, zaśpiewały piosenkę i wyrecytowały wiersz.

Gang Swojaków

Gang Swojaków
Filmik z piosenką, którą dzieci z grupy P1 wykonały na konkurs "Gangu Swojaków".

Polska – Moja Ojczyzna

Polska – Moja Ojczyzna
18 listopada 2021 r. odbył się przedszkolny przegląd recytatorski pod hasłem „Polska – Moja Ojczyzna”. Było to wydarzenie związane z obchodami Święta Niepodległości. Wszystkie dzieci starały się wypaść jak najlepiej, zaprezentowały się pięknie.

Mikołaj P3

Mikołaj P3
Wizyta św. Mikołaja to jedna z najbardziej oczekiwanych przez dzieci chwil w roku.
W miniony poniedziałek, a więc 6 grudnia ten niecodzienny gość odwiedził dzieci z naszego przedszkola. Wszystkie przedszkolaki już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Brzydkie Kaczątko

Brzydkie Kaczątko
Wyjazd do teatru Maska w Rzeszowie odbył się 12 listopada. Dzieci przedszkolne z grup P1, P2, P3 obejrzały spektakl „Brzydkie Kaczątko" - poetycką historię o tolerancji oraz akceptacji siebie i innych.

Dzień Postaci z Bajek w grupie PSZCZÓŁKI

Dzień Postaci z Bajek w grupie PSZCZÓŁKI
5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. Głównym celem tego dnia jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale popularyzowanie literatury, gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Wielką atrakcją były piękne stroje naszych przedszkolaków. 

Na jagody

Na jagody
W październiku odbył się w Przedszkolu konkurs jesienny " Na jagody ". Pomysł na pracę miał być zaczerpnięty z utworu literackiego M. Konopnickiej. W tym celu rodzice mieli zapoznać dzieci z opowieścią : Na jagody.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

„Wszystko dokoła: dom i przedszkole, fabryczne dymy, żelazna kolej...

Kwiaty przy oknie, klon koło bramy, słoneczny uśmiech kochanej mamy...

I las, co cieniem dzieci zaprasza. Wszystko to Polska, Ojczyzna nasza!"

Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem
Dnia 8 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią i Panem policjantami.

Nowe zabawki

Nowe zabawki
Nowe zabawki takie jak: zestaw do zabawy w sklep, warsztat majsterkowicza, zestaw kuchenny i zestaw warzyw, wózek z lalką, słomki konstrukcyjne, klocki wafle, puzzle oraz gra Beczka śmiechu sprawiły dzieciom wiele radości...

Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników. Dzieci z grupy P3 wzięły udział w tym wydarzeniu i otrzymały certyfikat.

Spotkanie z podróżnikiem

Spotkanie z podróżnikiem
We czwartek dzieci z grup P2 i P3 wzięły udział w spotkaniu z podróżnikiem, który opowiadał ciekawostki o życiu w Kenii.

Przedszkolna Drużyna Kangura

Przedszkolna Drużyna Kangura
Drodzy Rodzice! Z wielką przyjemnością pragniemy Was poinformować, że ruszają zapisy na nowy sezon zajęć DRUŻYNY KANGURA 2021/2022! Wystarczy wejść na stronę www.przedszkoliada.pl/zapisy i wypełnić prosty formularz zgłoszeniowy.

W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch
Dla chętnych dzieci przedszkolnych prowadzone są dwa razy w tygodniu dodatkowe zajęcia z elementami karate.

Jesień dary niesie

Jesień dary niesie
""Jesień dary niesie" i zdrowie na talerzu. Przedszkolaki układały  kompozycje  z  jesiennych warzyw i owoców, liści, kasztanów. .W czasie zajęć mieszały się kolory, zapachy oraz kształty." i zdrowie na talerzu. Przedszkolaki układały  kompozycje  z  jesiennych warzyw i owoców, liści, kasztanów. .W czasie zajęć mieszały się kolory, zapachy oraz kształty.

Przedszkolaki z wizytą w osiedlowej bibliotece

Przedszkolaki z wizytą w osiedlowej bibliotece
Nie ma to jak dobra książka, a najwięcej książek jest w bibliotece. Najstarsza grupa wybrała się więc do biblioteki osiedlowej. Dzieci dowiedziały się, jak działa taka instytucja, skąd w bibliotece biorą się książki, czy każdy może pożyczać książki, jak znaleźć na półkach potrzebną książkę, kiedy należy oddać przeczytaną książkę itp. Wracając do przedszkola dzieci postanowiły, że odwiedzą bibliotekę z rodzicami.

Rajd przedszkolaków

Rajd przedszkolaków
28 września wybraliśmy się na pieszy rajd po okolicy. Szliśmy różnymi drogami i dróżkami ciesząc się pogodą, towarzystwem kolegów oraz podziwiając widoki. Wszyscy byli zmęczeni, ale zadowoleni z takiej formy spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

PIERWSZE  DNI W  PRZEDSZKOLU
Po wakacyjnej przerwie dzieci z uśmiechem wróciły do przedszkola. Już od pierwszych dni uczą się nowych rzeczy i z radością odkrywają świat. Czas wypełniony jest wspólnymi zabawami, ciekawymi grami, śpiewaniem piosenek, spacerami.

Zabawa sztuką

Zabawa sztuką
Grupa P3 bierze udział w roku szkolnym 2021/2022 w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką". Głównym celem tego projektu jest  propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi.

Zajęcia i zabawy w grupie Tropiciele

Zajęcia i zabawy w grupie Tropiciele
Zajęcia i zabawy w grupie Tropiciele - nowe wyzwania, dużo ciekawych pytań, wiele radości, moc uśmiechu.

Informacja dla Rodziców dzieci, które zapisane są na rok szkolny 2021/22

Informacja dla Rodziców dzieci, które zapisane są na rok szkolny 2021/22
Zebrania organizacyjne z Rodzicami dzieci przedszkolnych z grup P1, P2, P3 odbędą się 25 sierpnia 2021r. (środa) w sali 02. Zaś, 26 sierpnia 2021 roku (czwartek) odbędą się zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które po raz pierwszy przyjdą do naszego przedszkola

Karty do przedszkola

Karty do przedszkola

W związku z przejściem z dniem 01 września 2021 r. na nowy system rozliczeń pobytów dzieci w przedszkolu od września będą obowiązywały nowe karty do odbijania godzin wejścia i wyjścia do przedszkola. Obecne karty nie będą działać i mogą podlegać wymianie. Nowością jest możliwość wyrobienia kilku kart na jedno dziecko.

Trocpiciele w 2021

Trocpiciele w 2021
Wspomnienie wspólnych zabaw i zajęć w przedszkolu w grupie Tropiciele niech nam przypomina w czasie wakacji o tym ile się wydarzyło, co robiliśmy  interesującego, czego  nauczyliśmy się, kto nas odwiedził. Dzień Mamy, Dzień Dziecka, Dzień Taty, urodziny Amelki, Adrianka i wielu innych dzieci - te wydarzenia sprawiły, że dzieci czuły się dobrze i były pełne radości.

Wycieczka grupy P2 do Zagrody Szmer

Wycieczka grupy P2 do Zagrody Szmer
Wycieczka grupy P2 do Zagrody Szmer w Godowej koło Strzyżowa była przez dzieci bardzo oczekiwana. Po przyjeździe autokarem do Zagrody odbyły się zabawy plenerowe, posiłek, przejazd ciuchcią, sadzenie pomidorów w doniczkach, przejazd bryczką konną, zwiedzanie zagrody ze zwierzętami: kucyk, kogut i kura, owca, koza, królik, koń, lepienie figurki kota z gliny. 

Tropiciele spędzają czas na zabawach

Tropiciele spędzają czas na zabawach
Dzieci z grupy Tropiciele spędzają czas na zabawach ruchowych na placu zabaw.

Wycieczka do skansenu

Wycieczka do skansenu
W dniu 26 maja 2021r. dzieci z grupy P3 wyjechały na wycieczkę do skansenu w Kolbuszowej. W Muzeum Kultury Ludowej dowiedziały się, jak żyli ludzie na wsi w dawnych czasach, jak wyglądało ich życie codzienne...

Niespodzianki na Dzień Mamy

Niespodzianki na Dzień Mamy
26 maja to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka, to dzień o którym wszyscy pamiętają, to dzień w którym obdarowujemy nasze mamy kwiatami, czekoladkami  i prezentami najlepiej zrobionymi przez nas samych.

Dzień Mamy - Film 3

Dzień Mamy - Film 3
Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 31 w Rzeszowie biorą  udział w wyzwaniu JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI, czyli puszczaniu iskierki przyjaźni do dzieci z autyzmem i ich rodzin.

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI

JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI
Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 31 w Rzeszowie biorą  udział w wyzwaniu JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI, czyli puszczaniu iskierki przyjaźni do dzieci z autyzmem i ich rodzin.

Zapachniało wiosną

Zapachniało wiosną
W grupie pszczółek, zapachniało wiosną! Dzieci w miesiącu kwietniu, oraz maju bardzo ciężko pracowały pod okiem Pań z przedszkola, tworząc wiele przepięknych prac plastycznych!  W naszym przedszkolu czuć prawdziwy powiew wiosny!

Ekologiczna Kartka Wielkanocna

Ekologiczna Kartka Wielkanocna
Na konkurs organizowany w naszym Przedszkolu pt. “Ekologiczna Kartka Wielkanocna”, wpłynęło 23 prace. Wykonały je dzieci z trzech grup wraz ze swoimi rodzicami.

Dzień Ziemi 2021

Dzień Ziemi 2021
W dniu Święta Ziemi postanowiliśmy  włączyć dzieci przedszkolne i dorosłych w akcję sprzątania Ziemi, aby śmieci nie zanieczyszczały ani krajobrazu, ani gleby, ani wody i powietrza.

Zabawy z głoskami

Zabawy z głoskami
Chętne dzieci z przedszkola z grup P1, P2, P3 wzięły udział w Logopedycznym konkursie recytatorskim "Zabawy z głoskami", który odbył się 2 marca 2021. W konkursie wzięło udział 32 dzieci.

Robot - nasza pasja

Robot - nasza pasja
Pomysłowe budowle i pojazdy z klocków lego to jedno z ulubionych zajęć chłopców z grupy Tropiciele. Może kiedyś zbudują robota.

Dyżur w przedszkolu

Dyżur w przedszkolu
Informujemy Rodziców, że w roku szkolnym 2020/21 nasze Przedszkole pełni dyżur wakacyjny w sierpniu.

JEMY ZDROWO, KOLOROWO

JEMY ZDROWO, KOLOROWO
Co jeść, żeby być zdrowym, czego unikać- dzieci z Przedszkola dowiedziały się z Piramidy zdrowego żywienia. Same potrafią wykonać kanapki pełne witamin, które wspaniale smakują.

8 marca

8 marca
8 marca w dniu Święta Kobiet w przedszkolu zrobiło się uroczyście. To za sprawą kolorowych wiosennych kwiatów tulipanów i róż oraz słodkich czekoladek, które młodzi dżentelmeni wręczyli wszystkim dziewczynkom z grupy.

BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU

BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU
W grupie Pszczółki na przełomie miesięcy grudnia/stycznia, nie było czasu na nudę!

Rekrutacja - info

Rekrutacja - info
W grupie Pszczółki na przełomie miesięcy grudnia/stycznia, nie było czasu na nudę!

Walentynki w przedszkolu

Walentynki w przedszkolu
Walentynkowy nastrój nie jest dla dzieci nieznany. To z inicjatywy dzieci oraz rodziców jako wychowawczynie grupy P2 zorganizowałyśmy zajęcia o tematyce przyjaźń, okazywanie sympatii, uczuć oraz sprawianie innym radości i zainteresowania.

Pszczółki - jak pracowicie

Pszczółki - jak pracowicie
W grupie Pszczółki na przełomie miesięcy grudnia/stycznia, nie było czasu na nudę!

Mali Wspaniali

Mali Wspaniali
 Dzieci z grup P2 i P3 uczestniczą w kolejnych już zajęciach programu "Mali Wspaniali".
Proponowane przez trenera zabawy ruchowe zapewniają im zrównoważony rozwój motoryczny oraz mają pomagać w nabywaniu umiejętności koncentracji, samodyscypliny i współpracy. 

Dzień Babci i Dziadzia

Dzień Babci i Dziadzia
Dzień Babci i Dziadzia, cz. 4

Dzień Babci i Dziadzia

Dzień Babci i Dziadzia
Dzień Babci, cz. 1

Dzień Babci i Dziadzia

Dzień Babci i Dziadzia
Dzień Babci i Dziadzia, cz. 2

Dzień Babci i Dziadzia

Dzień Babci i Dziadzia
Dzień Babci i Dziadzia, cz. 3

Odkrywcy dla Świętego Mikołaja

Odkrywcy dla Świętego Mikołaja
A tak Odkrywcy powitali Św. Mikołaja!

Pszczółki dla Świętego Mikołaja - zdjęcia

Pszczółki dla Świętego Mikołaja - zdjęcia
Mikołaj -  fotorelacja ze spotkania :)

Podziękowania dla babci Amelki Krupy

Podziękowania dla babci Amelki Krupy
Serdecznie dziękujemy babci Amelki Krupy z grupy Pszczółki, za własnoręczne wykonanie i przekazanie na rzecz przedszkola, przepięknie wykonanych ozdób świątecznych. 

Pszczółki dla Świętego Mikołaja

Pszczółki dla Świętego Mikołaja
Nie tylko Mikołaj miał prezent dla dzieci, nasze dzieci również pamiętały o świętym Mikołaju i obdarowały go piękną piosenką. Dziękujemy również grupie Tropicieli, za przepiękny śpiew na powitanie świętego Mikołaja, niestety nie mamy nagrania, ale bez obaw wszystko zapisało się w sercu Mikołaja :-)

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj
Kilka dni temu, na dachu naszego przedszkola wylądował zaprzęg reniferów wraz ze świętym Mikołajem :-).
Mikołaj przyniósł wszystkim dzieciom przepiękne prezenty, obdarował nas uśmiechem i wprowadził do naszego przedszkola niezwykły, świąteczny nastrój.
Dziękujemy Mikołaju i pamiętaj o nas za rok! :-) 

Tropiciele - Zabawa Andrzejkowa

Tropiciele - Zabawa Andrzejkowa
30 listopada odbył się bal andrzejkowy dla dzieci przedszkolnych.

Bal andrzejkowy 2020 - Pszczółki

Bal andrzejkowy 2020 - Pszczółki
W dniu 30.11.2020 roku, w grupie Pszczółek odbyła się zabawa andrzejkowa.

STRAŻNIK PRZYRODY

STRAŻNIK PRZYRODY
W dniu 23.11. 2020 r. odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i upominków z okazji rozstrzygnięcia konkursu jesiennego: Strażnik Przyrody.

Język angielski w P1

Język angielski w P1
Nasze dzieci uwielbiają język angielski z Panią Dominiką i jej asystentem Monkey :-)

P1: październik- listopad 2020

P1: październik- listopad 2020
W miesiącu listopadzie dzieciaczki z grupy P1, poznały gatunki leśnych ptaków, dowiedziały się w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy, nauczyły się metod i zasad nakrywania do stołu

Święto Niepodległości

Święto Niepodległości
W ostatnim tygodniu nasze przedszkolaki z grupy „Odkrywców” przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości. ...

Hymn Polski

Hymn Polski
Narodowe śpiewanie hymnu Polski w wykonaniu grupy przedszkolnej Tropiciele.

Jesień w grupie "Odkrywców"

Jesień w grupie
Do grupy "Odkrywców" zawitała jesień. Słoneczna pogoda pozwoliła na wspólne gry i zabawy na placu zabaw oraz zachęciła do długich spacerów w poszukiwaniu jesiennych skarbów: jarzębiny, kasztanów, żołędzi, szyszek i kolorowych liści.

Ptaki cudaki

Ptaki cudaki
Ptaki cudaki w wykonaniu grupy Tropiciele - uśmiechnięta buzia oddaje radość z jaką dzieci wykonywały tę pracę.

Tropiciele dzieci tropią nowe pomysły

Tropiciele dzieci tropią nowe pomysły
W kolorowej sali w grupie przedszkolnej Tropiciele dzieci tropią nowe pomysły na zabawę i naukę  - układają puzzle i domino, grają w warcaby, gry planszowe... 

Przyszła jesień do przedszkola

Przyszła jesień do przedszkola
"Przyszła jesień do przedszkola" - w grupie P1, odkrywamy barwny świat pięknej jesieni. Poznajemy cechy charakterystyczne dla jesiennej pory roku, obserwujemy zmiany w przyrodzie, uczymy się kolorów, dowiadujemy się wielu ciekawostek dotyczących leśnych zwierzątek.

Jeżyki z ziemniaka

Jeżyki z ziemniaka
Jeżyki z ziemniaka, kolce z wykałaczek, oczy i nos z aromatycznych goździków - to była ciekawa zabawa i nauka. Inwencja własna dzieci to ozdoby z cekinów.

Pszczółki - a to dopiero WRZESIEŃ

Pszczółki - a to dopiero WRZESIEŃ
Miesiąc Wrzesień, minął nam bardzo sympatycznie. Nie było czasu na "nudę".

Pszczółki

Pszczółki
"Tak bawimy i uczymy się w grupie "Pszczółki" :-)

Rajd pieszy przedszkolaków

Rajd pieszy przedszkolaków

Rajd pieszy przedszkolaków Powitanie Jesieni był czasem dalekiej wędrówki ...

Przedszkole - pierwszy tydzień

Przedszkole - pierwszy tydzień

Kilka dni temu dzieci rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Zabawy, gry, bajki, piosenki wypełnią teraz ich dziecięcy, przedszkolny świat.

Konkurs recytatorski - wspomnienia

Konkurs recytatorski - wspomnienia

Dzieci z grup P1 P2 P3 wzięły udział w wewnątrzoddziałowym  konkursie recytatorskim Sensoryczne prace logopedyczno-plastyczne zorganizowanym przez  logopedów wychowawców w: przedszkolu.

Pączki i faworki u babci Honorki

Pączki i faworki u babci Honorki
Dzisiaj w przedszkolu  rozmawialiśmy o tradycji "tłustego czwartku". Oglądaliśmy przedstawienie teatralne przygotowane przez nauczyciela pt. "Pączki i faworki u babci Honorki" M. Kownackiej - zaproszenie na spektakl przyjęły również dzieci z grupy P2 wraz z wychowawcą. Poczęstunek dla dzieci przygotowała mama Kubusia oraz mama Julii - słodkie lukrowane pączki.

Szopka Bożonarodzeniowa - wyniki konkursu

Szopka Bożonarodzeniowa - wyniki konkursu

Dzieci  z grupy P3, w grudniu 2019r. brały udział w III edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 39 pt. ,,Święta tuż tuż- Szopka Bożonarodzeniowa”. Daria Dynia  zajęła I miejsce w tym konkursie, a Karolina MajkaIII miejsce. Brawo!

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka
28 stycznia odbył się uroczysty Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu połączony z recytacją wierszy, śpiewem piosenek, tańcem. Dzieci zaprezentowały również występ Jasełkowy  przy oprawie muzycznej pana od rytmiki.

Nabór do przedszkola

Nabór do przedszkola
Zapraszamy do naszego przedszkola!

Drużyna Kangura

Drużyna Kangura

W dniu 13.01.2020r. instruktor Przedszkoliady.pl przeprowadził zajęcia pokazowe z dziećmi z naszego przedszkola. Dzieciom bardzo podobały się zabawy z piłkami - czyli wykonywanie zadań specjalnych podczas uczestnictwa w Drużynie Kangura.

 

Międzyszkolny Konkurs Stroików Świątecznych

Międzyszkolny Konkurs Stroików Świątecznych

Dzieci z grupy P3 brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Stroików Świątecznych. Zuzia Rzepka za swoją pracę otrzymała II miejsce, a Maksymilian Szpunar otrzymał wyróżnienie.

Wigilia w grupie P2

Wigilia w grupie P2
Już tradycyjnie przedszkolaki wspólnie zasiadły do wigilijnego stołu, aby świętować narodziny małego Jezusa. Wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem, jak również rozmowy przy wigilijnym stole.

Mojżesz - książę z Egiptu

Mojżesz - książę z Egiptu

W dniu 18 grudnia w Wojewódzkim Dom Kultury najstarsze przedszkolaki obejrzały spektakl  teatralny „Mojżesz - książę z Egiptu”.

Ozdabianie świątecznych pierniczków

Ozdabianie świątecznych pierniczków
Ozdabianie świątecznych pierniczków w przedszkolu w grupie P1 odbyło się 17 grudnia i okazało się bardzo pasjonujące. Wszystkie dzieci chętnie dekorowały ciasteczka w kształcie choinek, gwiazdek, aniołków, domków.

Wigilia najmłodszych przedszkolaków

Wigilia najmłodszych przedszkolaków

Wigilia najmłodszych przedszkolaków w grupie P1 odbyła się 17 grudnia i miała uroczysty nastrój, Wszystkie dzieci odświętnie ubrane oczekiwały na to wydarzenie z wielką radością. Przy wspólnym stole dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, śpiewaliśmy kolędy.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia
Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. My również uczciliśmy je w naszym przedszkolu. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka.

Andrzejki w przedszkolu

Andrzejki w przedszkolu

17 listopada 2019r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję uczestniczyć w tradycyjnych wróżbach andrzejkowych. Było lanie wosku przez klucz...

Jezioro Łabędzie

Jezioro Łabędzie
Ostatnio dzieci z przedszkola oglądały przedstawienie baletowe "Jezioro Łabędzie". Po występie spotkały w foyer Mikołaja.

Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości
21 listopada przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzień ten stał się okazją do przypomnienia dzieciom, jak ważne jest serdeczne zachowanie wobec otaczających nas osób, czyli uśmiech, miłe słowo oraz stosowanie zwrotów grzecznościowych.

Piszemy list do Oliwii

Piszemy list do Oliwii
W grupie średniaków życzliwość trwa cały rok J Żeby o tym pamiętać, w ramach Ogólnopolskiej Akcji Marzycielska Poczta  postanowiliśmy napisać list do chorej rówieśnicy – Oliwii. Mamy nadzieję że te życzliwe wiadomości choć na chwilę wywołają uśmiech na twarzy chorej koleżanki.

Witaminowy obrazek

Witaminowy obrazek
W dniu 31 października w przedszkolu odbył się konkurs plastyczny Witaminowy obrazek. Celem konkursu była kreacja pomysłów dzieci na przedstawienie w formie plastycznej  jakże pożytecznych dla naszego zdrowia warzyw i owoców, zbóż oraz ziół zawierających bogactwo witamin.

Najciekawsza dynia

Najciekawsza dynia
W październiku zorganizowany został w przedszkolu konkurs "Najciekawsza dynia ". Dzieci wspólnie z rodzicami tworzyły z dyń artystyczne prace: postaci, pojazdy, zwierzątka, fantastyczne stwory i jesienne kompozycje. Prace zostały nagrodzone dyplomami i upominkami podczas zorganizowanego Jesiennego Balu.

Sukcesy dziewczynek

Sukcesy dziewczynek
Antosia Kogut i Daria Dynia zostały laureatkami konkursu plastyczno-literackiego „Opowieści barwnej treści”. Gratulujemy!

Europejski Tydzień Kodowania

 Europejski Tydzień Kodowania
Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Pan Policjant

Pan Policjant
Dnia 15 października do naszego przedszkola przybył policjant aby przybliżyć dzieciom zasady bezpieczeństwa dotyczące ruchu drogowego.

Warto chodzić do przedszkola

Warto chodzić do przedszkola
Warto chodzić do przedszkola, tu wspaniale mija czas.
Jest zabawa i nauka, radość wciąż rozpiera nas!

Pani Bibliotekarka

Pani Bibliotekarka
W przedszkolu odbyło się spotkanie z panią bibliotekarką z Biblioteki Osiedlowej, które miało na celu przybliżenie dzieciom wartości płynących z czytania bajek, baśni, opowiadań, legend, wierszy.

ZABAWY Z ELEMENTAMI KODOWANIA

ZABAWY Z ELEMENTAMI KODOWANIA
W ubiegłym tygodniu dzieci z naszego przedszkola włączyły się do zabawy z CodeWeek2019.

Rodzinna wycieczka przedszkolaków

Rodzinna wycieczka przedszkolaków
8 czerwca przedszkolaki wraz z rodzicami wybrały się na wycieczkę w Bieszczady. Ten przepiękny zakątek Polski poznawały z okien kolejki leśnej. Podczas podróży mogły podziwiać niecodzienne widoki. Kolejnym celem podróży był skansen w Sanoku.

Detektyw i przyjaciele

Detektyw i przyjaciele
Przedszkolaki wyjechały w dniu 13 czerwca do Uniwersytetu Rzeszowskiego na przedstawienie Teatru Współczesnego w Krakowie " Detektyw i przyjaciele". To był udany wyjazd i ciekawy dla dzieci spektakl. 

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO
17 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego połączone z piknikiem rodzinnym. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały wiersze
i piosenki a najstarsze dzieci pożegnały przedszkole, by od września zacząć przygodę
w szkole.

MATPLANETA

MATPLANETA
Matplaneta to miejsce, w którym świeże i kreatywne umysły dzieci dostają wyzwania, które w zorganizowany i ustrukturyzowany sposób pozwalają im się rozwijać.

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM
4 czerwca 2019 roku nasze przedszkole odwiedził tata Alana, który jest zawodowym żołnierzem. Na spotkanie przybył on z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań.

SPOTKANIE o WAKACJACH

SPOTKANIE o WAKACJACH
Zbliżają się wakacje, czas podróży i  wyjazdów nad morze lub w góry. O bezpieczeństwie dzieci podczas zabaw dziecięcych przestrzegał pan policjant na spotkaniu w dniu 7 czerwca 2019 z przedszkolakami z grup P1, P2, P3. 

PRZEDSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY

PRZEDSZKOLNY TURNIEJ SPORTOWY
10 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Przedszkolnym Turnieju Sportowym.

WARSZTATY GARNCARSKIE W PRZEDSZKOLU

 WARSZTATY GARNCARSKIE W PRZEDSZKOLU
W piątek 17 maja w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty garncarskie. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości.

Muzyczny Wehikuł

Muzyczny Wehikuł
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka dzieci przedszkolne brały udział w spektaklu muzycznym w Filharmonii Podkarpackiej "Muzyczny Wehikuł".

Spotkanie przedszkolaków z panem leśniczym

Spotkanie przedszkolaków z panem leśniczym
11 kwietnia nasze przedszkole odwiedziła Pani Agnieszka, która przygotowała dla dzieci piernikowe zajączki oblane lukrem.

Lego - zajęcia kreatywne

Lego - zajęcia kreatywne
Dzieci przedszkolne z grupy P2 a zwłaszcza chłopcy budują z klocków lego ciekawe i pomysłowe budowle, garaże lub pojazdy. Podczas tych zajęć konstrukcyjnych rozmawiają ze sobą na temat szczegółowych elementów konstrukcji, nazywają części, wymyślają dodatkowe funkcje maszyn.

Rysowane wierszyki

Rysowane wierszyki
Gratulujemy Julci Puc z grupy P1 zdobycia nagrody w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Rysowane wierszyki".

Zajączek wielkanocny, cz. II

Zajączek wielkanocny, cz. II
11 kwietnia nasze przedszkole odwiedziła Pani Agnieszka, która przygotowała dla dzieci piernikowe zajączki oblane lukrem.

Wiosna w papierowym ogrodzie

Wiosna w papierowym ogrodzie
Nagrodę w podkarpackim konkursie plastycznym  "Wiosna w papierowym ogrodzie - w kręgu polskiej tradycji" zdobyła Milenka Ciejka 5l z grupy P2. Gratulujemy sukcesu!

Dorotka po drugiej stronie tęczy

Dorotka po drugiej stronie tęczy
Wyjazd w dniu 25 kwietnia 2019 dzieci przedszkolnych z grup P2  i P3 oraz kilkoro dzieci z grupy P1, czyli najmłodszych przedszkolaków  do WDK na spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia "Dorotka po drugiej stronie tęczy." okazał się bardzo udany.

Marzanna

Marzanna
"Marzanno, Marzanno
Ty zimowa panno
Zimę pożegnamy
Wiosnę przywitamy."

Przegląd Twórczości Dziecięcej

Przegląd Twórczości Dziecięcej
26 marca odbył się Przegląd Twórczości Dziecięcej. Nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, pasje i zainteresowania.

Wielkanocne zajączki

Wielkanocne zajączki
Dzieci z grupy P2 wykonały Wielkanocne zajączki  z lukru. Zajęcia prowadziła pani Agnieszka, która przygotowała dla dzieci mnóstwo kolorowych ozdób - kwiatów, marchewek, pisanek.

Anioł Bożonarodzeniowy

Anioł Bożonarodzeniowy

Dzieci  z naszego przedszkola, w grudniu 2018r. brały udział w II edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Przedszkole Publiczne Nr 39 pt. ,,Święta tuż tuż- Najpiękniejszy Anioł Bożonarodzeniowy”.

Szkolenie pierwszej pomocy w grupie P3

Szkolenie pierwszej pomocy w grupie P3

W dniu 8 marca 2019 r. w grupie P3 odbyło się bardzo ważne spotkanie. Gościem przedszkolaków był Ratownik Medyczny, Instruktor Pierwszej Pomocy PCK– Przemysław Chmaj. Celem spotkania było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

zawód: sprzedawca

zawód: sprzedawca
W ramach zajęć poznawania zawodów prowadzonych w przedszkolu dzieci z grupy P2 pod opieką nauczyciela urządziły sklep z różnymi towarami spożywczo-przemysłowymi do sprzedawania.

Robotek

Robotek

Dzieci z naszego przedszkola rozwijają swoje zainteresowania przyrodniczo – ekologiczne, ucząc się jak dbać o naturę oraz poznając zasady jakimi powinien kierować się młody ekolog - OBROŃCA PRZYRODY.

Spotkanie z policjantem gr P2, P3

Spotkanie z policjantem gr P2, P3

Spotkanie przedszkolaków  z panem Policjantem jeszcze raz uświadomiło najmłodszych, aby uważać na drodze i w ruchu drogowym, podczas wyjazdów oraz w czasie zabaw.i różnorodnych rozrywek dla dzieci.  

Pobyt w teatrze dzieci przedszkolnych

Pobyt w teatrze dzieci przedszkolnych

W dniu 27 lutego wyjechaliśmy do Uniwersytetu Rzeszowskiego  na spektakl "Afryka dzika" wystawiony przez Teatr Współczesny w Krakowie. Główny bohater Kazik podróżuje po Afryce.

Wigilia w przedszkolu w grupie P2

Wigilia w przedszkolu w grupie P2
Jasełka w przedszkolu odbyły się 11 stycznia. Przed publicznością rodziców zaproszonych do przedszkola wystąpiły dzieci z grupy P2. Dzieci były bardzo zainteresowane inscenizacją jasełkową i śpiewaniem kolęd.

Zabawa karnawałowa w przedszkolu 2019

 Zabawa karnawałowa w przedszkolu 2019
Zabawa karnawałowa dla dzieci przedszkolnych odbyła się 17 stycznia. Oprawa muzyczna, konkursy i zabawy taneczne przygotowane były przez zespół muzyczny Yamaha - Ach! co to był za bal!

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka
Wszystkie dzieci recytowały wiersze dla ukochanych babć i dziadków i śpiewały piosenki. Później odbyło się wspólne kolędowanie. Nie zabrakło życzeń, uścisków, wręczania własnoręcznie wykonanych prezentów oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Wigilia w przedszkolu w grupie P3

Wigilia w przedszkolu w grupie P3

21 grudnia 2018 r. w  grupie P3 odbyła się WIGILIA. Dzieci odświętne ubrane i uśmiechnięte składały sobie życzenia i wspólnie kolędowały.

Przedstawienie jasełkowe w grupie P3

Przedstawienie jasełkowe w grupie P3

Przedszkolaki z grupy P3 przygotowały przedstawienie jasełkowe. Swoje umiejętności  zaprezentowały kolegom z młodszych grup w dniu  21 grudnia 2018r.

Kredki dla Afryki

Kredki dla Afryki

Podziękowania dla Klubu Młodego Wolontariatu za wsparcie w ramach akcji "Kredki dla Afryki".

Wigilia w przedszkolu w grupie P2

Wigilia w przedszkolu w grupie P2

Wigilia w przedszkolu w grupie P2 miała uroczysty nastrój. Dzieci odświętnie  ubrane spotkały się przy wspólnym stole aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia  Wesołych Świąt.

A to Polska właśnie

A to Polska właśnie

Jagoda Mielecka zajęła I miejsce za pracę, którą wykonała pod opieką pani Anny Sztaby na Międzyprzedszkolny  Konkurs Plastyczny „A to Polska właśnie”. Gratulujemy!

 

Bożonarodzeniowy aniołek

Bożonarodzeniowy aniołek

W dniach od  1-17 grudnia 2018r. trwał w naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt. „Bożonarodzeniowy aniołek”.

 

Mikołaj w przedszkolu

Mikołaj w przedszkolu

Podczas spotkania przedszkolaki śpiewały piosenki o Mikołaju, recytowały wiersze, prowadziły rozmowy i cieszyły się z upominków oraz ze spotkania ze Świętym, na które oczekują cały rok.

ŚWIĄTECZNA POCZTA

ŚWIĄTECZNA POCZTA

Najpiękniejsze są kartki te, które powstają w przedszkolu, własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdobione różnymi technikami z życzeniami prosto z serca. Święta coraz bliżej, dlatego dzieci z grupy P3 zrobiły przepiękne i niepowtarzalne kartki bożonarodzeniowe, które wraz z życzeniami przekazały
w prezencie swoim najbliższym.

SZLACHETNA PACZKA

 SZLACHETNA PACZKA
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku wspieraliśmy Panią Natę, która samotnie wychowuje dwie córeczki. Wsparcie materialne, ale również nadzieja i wiara w ludzką dobroć trafiły do potrzebującej rodziny. Nam pozostaje radość z tego, że mogliśmy uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

DZIADEK DO ORZECHÓW

DZIADEK DO ORZECHÓW

„DZIADEK DO ORZECHÓW” 5 grudnia 2018r. dzieci z przedszkola wyjechały do Filharmonii Podkarpackiej na przedstawienie „Dziadek do orzechów”.

Bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym

Bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym
Ruszyła kampania "Bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym". Jest to wspólny projekt Urzędu Miasta Rzeszowa i policjantów z Komendy Miejskiej w Rzeszowie. Projekt realizowany jest w oparciu o zestawy do praktycznej nauki poruszania się po drogach, tzw. autochodziki.

Pierwszy śnieg

Pierwszy śnieg
Przedszkolaki wyszły dzisiaj ulepić pierwszego tej zimy bałwana. Miały trochę kłopotu ze sklejaniem kulek zrobionych z niewielkiej ilości śniegu, ale udało im się to zrobić.

Jesteśmy Polakami

Jesteśmy Polakami

Polska - Ojczyzna...
Kraina, która się w sercu zaczyna.

O MAŁEJ SYRENCE W NIEJEDNEJ PIOSENCE

O MAŁEJ SYRENCE W NIEJEDNEJ PIOSENCE

9 listopada 2018 r. dzieci z grupy P2 i P3 miały okazję obejrzeć musical pt. „O małej syrence w niejednej piosence” w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa.

PRZEDSZKOLAKI WYKONUJĄ OZDOBY ŚWIĄTECZNE

PRZEDSZKOLAKI WYKONUJĄ OZDOBY ŚWIĄTECZNE

W dniu 29 listopada 2018r. chętne dzieci przedszkolne wraz z rodzicami wzięły udział w spotkaniu, na którym wykonywały różne dekoracje świąteczne i ozdoby na choinkę.

REJS Z BIAŁO-CZERWONĄ

REJS Z BIAŁO-CZERWONĄ
Jakub Babiarz otrzymał wyróżnienie za pracę, którą wykonał na XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny„Słońce, woda i przygoda” pod hasłem „REJS Z BIAŁO-CZERWONĄ”. Gratulujemy!

Spotkanie z Panią Bibliotekarką

Spotkanie z Panią Bibliotekarką
30 października nasze przedszkole odwiedziła pani bibliotekarka. Opowiedziała dzieciom  o tym jak Polska zniknęła z mapy świata.

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka
Dzień 5 listopada pozostanie na długo w pamięci najmłodszych przedszkolaków i ich rodziców – pasowanie na przedszkolaka.

Kl. 3a czyta w przedszkolu

Kl. 3a czyta w przedszkolu
W akcję czytelniczą dla  przedszkolaków włączyli się uczniowie klasy 3a SP. Raz w tygodniu przynoszą ze sobą  przygotowane utwory literackie czytają dzieciom przedszkolnym a one odwdzięczają się uwagą i zachowują ciszę.

Tańce dworskie i szkockie

Tańce dworskie i szkockie
Dzieci z grupy P2 i P3 uczestniczyły w  spotkaniu z gośćmi ze Szkoły Muzycznej „YAMAHA". Oglądały tańce dworskie i tańce szkockie. Poznały ozdobne elementy strojów tańczących, sposób zachowania się podczas tańców.

Zawody rodziców

Zawody rodziców
26 października w ramach cyklu „Zawody naszych rodziców” tato jednego z naszych przedszkolaków opowiedział o swojej pracy zawodowej, w której zajmuje się produkcją części do samolotów.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały i zadawały pytania dotyczące jego pracy. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie na rzecz grupy!

Za siedem gór, za siedem lasów…

Za siedem gór, za siedem lasów…
Za siedem gór, za siedem lasów…
a w zasadzie to całkiem niedaleko, najmłodsze przedszkolaki wybrały się na spektakl Teatru Sensorycznego  Minimi „W kopalni u Krasoludków”.

Sałatka owocowa

Sałatka owocowa
Dzieci przedszkolne z grupy P2 wykonały sałatkę owocową. W czapkach kucharskich z papieru prezentowały się jak prawdziwi kucharze.Na stołówce szkolnej mieliśmy odpowiednie miejsce, aby kroić nożem obiadowym owoce polskie i egzotyczne do małych misek a następnie w dużej misce mogliśmy zamieszać owocowe, zdrowe pyszności.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Z panią bibliotekarką rozmawiały dlaczego warto czytać książki, jak należy o nie dbać. Po wysłuchaniu bajki o zajączku i wypożyczeniu kilku książek, z postanowieniem, że wrócą do biblioteki z rodzicami powróciły do przedszkola.

VII Rajd Przedszkolny

VII Rajd Przedszkolny

Z każdym rokiem jest nas coraz liczniej. Dopisuje nam dobry humor, chęć pomagania sobie oraz przekonanie, że aktywny wypoczynek w otoczeniu przyrody wpłynie na nasze zdrowie.

W przedszkolu

W przedszkolu
W przedszkolu nigdy nie bywa nudno. Dzieci uczęszczające do przedszkola już zapomniały o wakacjach. Teraz spędzają czas z kolegami bawiąc się wesoło.

Święto sprzątania Świata

Święto sprzątania Świata
Wyposażeni w rękawice i worki na śmieci postanowiliśmy oczyścić teren wokół przedszkola.

Spotkanie z dietetykiem

Spotkanie z dietetykiem
Nasze  przedszkole podejmuje wiele  inicjatyw  mających  na  celu wyrabianie prozdrowotnych  nawyków. W  związku  z  tym  18 września wszystkie grupy przedszkolne odwiedziła pani dietetyk, która w interesujący  sposób  przekazała dzieciom wiedzę na temat  zdrowego  odżywiania.

Pierwsze dni

Pierwsze dni
Pierwsze dni, a tyle się dzieje!!!