Książka (dla) Przedszkolaka

11 czerwca 2023

Przedszkolakom książki towarzyszą każdego dnia. Codziennie, w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, wychowawcy czytają dzieciom bajki, opowiadania, baśnie, legendy lub wiersze. Dzieci młodsze podczas popołudniowego relaksu słuchają audiobooków. Przedszkolaki poznały etapy powstawania książek, wiedzą kim jest autor i ilustrator. Wykonały zakładki do książek. Dzieci starsze, które umieją czytać, często podczas zabaw dowolnych czytają kolegom. Lubią bawić się w „Księgarnię” i  „Antykwariat”. Podczas oglądania zniszczonych książek dzieci dochodziły do wniosków, jak dbać o książki. Stworzyły wspólnie kodeks korzystania z „Biblioteki przedszkolnej”, z której pożyczają książeczki. Starszaki robią swoje własne wymyślone książeczki i opowiadają ich treść kolegom. Przedszkolaki odwiedziły bibliotekę osiedlową, a pani bibliotekarka opowiedziała o swojej pracy oraz zachęciła je do korzystania ze zbiorów biblioteki.