22 czerwca 2023

W tym roku szkolnym dzieci z grupy P1 realizowały Ogólnopolski Projekt Edukacyjny z zakresu edukacji przyrodniczo-ekologicznej, zdrowotnej oraz aranżacji przestrzeni "Zakamarek - ekotriki na kąciki" II edycja. Celem przedsięwzięcia było miedzy innymi kształtowanie i utrwalanie zachowań proekologicznych, prawidłowych nawyków żywieniowych, wyrabianie emocjonalnego stosunku wobec przyrody i rozwijanie wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego. W ramach projektu, w każdym miesiącu przedszkolaki realizowały wybrane tematy z określonych kącików i wykonały trzy dobre uczynki dla Ziemi. Dzięki tym zadaniom dzieci nie tylko poszerzyły swoją wiedzę z zakresu ekologii, ale także wspaniale się bawiły. Koordynatorem projektu była p. Bogusława Strzępek.