Ratownik medyczny w przedszkolu.

04 maja 2023
28 kwietnia odbyło się spotkanie przedszkolaków z panią ratownik medyczną. Celem zajęć było  przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pani dyspozytor pogotowia pokazała dzieciom jak wykonać masaż serca na fantomie, sztuczne oddychanie, był pokaz pozycji bocznej ustalonej, użycie defibrylatora, utrwalenie numeru alarmowego 112. Dzieci uświadomiły sobie jak istotna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Udzielenie pierwszej pomocy medycznej dzieci mogły zastosować na misiach przyniesionych do przedszkola.
Składamy serdeczne podziękowania dla pani ratownik Iwony Musiorowskiej za bardzo ważną lekcję zaprezentowaną ciekawie i interesująco.