Warsztaty budowy mini-rakiet

11 czerwca 2024
7 czerwca 2024 uczniowie kl. 4a i 5b uczestniczyli w ciekawych warsztatach dotyczących technologii lotniczej. Zostały one zorganizowane przez nauczycieli matematyki P. Annę Leniart oraz P. Patrycję Kwaśny w celu wprowadzenia dzieci w fascynujący świat inżynierii oraz przybliżenia niektórych zasad fizyki, rządzących lotem rakiet.
Głównym celem zajęć było pokazanie działania trzeciej zasady dynamiki Newtona oraz rozwinięcie zainteresowania uczniów inżynierią i naukami ścisłymi, w sposób przystępny, zrozumiały i przyjemny dla młodych umysłów.
Podczas warsztatów dzieci miały okazję m.in. poznać budowę rakiety, zrozumieć zasady jej działania, zbudować własne modele rakiet i wypróbować w praktyce zdobytą wiedzę. Entuzjazm podczas działania i radość tworzenia po raz kolejny pokazały, że nie ma lepszego sposobu na skuteczne zdobywanie wiedzy.