ul. Dębicka 288, 35-213 Rzeszów 

sekretariat@zsp10.resman.pl

17 748 36 12

Nasza 

Szkoła

Działania Szkolnego Koła Caritas

Caritas Polska jest duszpasterską instytucją charytatywną Kościoła katolickiego i największą organizacją społeczno-charytatywną w Polsce, która niesie profesjonalną, wielowymiarową pomoc osobom wykluczonym, ubogim, idącym przez życie z różnego rodzaju deficytami. Caritas Polska, będąc ich głosem i rzecznikiem, odwołuje się do wyraźnie zdefiniowanych wartości ewangelicznych, które wyznaczają kryteria oceny rzeczywistości społecznej i odpowiednie zasady działania: zasadę dobra wspólnego, pomocniczości, solidarności i miłości społecznej.

 

W naszej szkole od ponad 18 lat działa Szkolne Koło Caritas i czynnie włącza się w różne akcje, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym.

Szkolne Koło Caritas "Dla Eryka"

9 kwietnia 2024 (zobacz)

 

Pączek dla Afryki

13 lutego 2024 (zobacz)

 
Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Tak, pomagam”
10 grudnia 2023

Tradycyjnie jak co roku nasze Szkolne Koło Caritas włączyło się w pomoc przedświąteczną dla rodzin najbardziej potrzebujących. W dniach 8-9 grudnia nasi wolontariusze pełnili dyżury w sklepie Biedronka na ul. Leskiej.

Za okazane serce i pomoc serdecznie dziękujemy. (zobacz)

 
Dzień Papieski
15 października w całej Polsce obchodzony był XXIII Dzień Papieski pod hasłem "Cywilizacja życia". Tradycyjnie nasze Szkolne Koło Caritas zorganizowało z tej okazji sprzedaż kremówek papieskich. Dochód z ich sprzedaży zasilił konto Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, która wspomaga zdolną i niezamożną młodzież. W imieniu organizatorów dziękujemy za włączenie się w akcję. ( zobacz)
 

Regulamin Szkolnego Koła Caritas (zobacz)

Caritas Polska (zobacz)

Szkolne Koło Caritas

ul. Dębicka 288,

35-213 Rzeszów 

Sekretariat:

tel.: 17 748 36 12

e -mail: sekretariat@zsp10.resman.pl