Rzeszowski Dom Kultury filia Przybyszówka (zobacz)

ul. Dębicka 288, 35-213 Rzeszów 

sekretariat@zsp10.resman.pl

17 748 36 12

Nasza 

Szkoła

W ramach Zielonych Dni w naszej szkole w czerwcu 2023 r. uczniowie klas szóstych uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie - Filię Nr 11 przy ulicy Dębickiej.
W trakcie zajęć nasi uczniowie pogłębiali wiedzę na temat Szwecji. Zajęcia te prowadziła przedstawicielka Europe Direct w Rzeszowie. Uczniowie poszerzyli również wiadomości o życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej,

a następnie wzorując się pracami wykonanymi przez noblistkę, samodzielnie tworzyli kolaże.

Współpraca z Rzeszowskim Domem Kultury

Rzeszowski Dom Kultury filia Przybyszówka zorganizował dla uczniów naszej szkoły Konkurs Plastyczny: „Przybyszówka dawniej i dziś”. Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem i wielu uczniów wzięło w nim udział wykonując pracę plastyczną w wybranej technice.
Jury konkursowe przyznało nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:
I miejsce: Lena Siuba, Zuzanna Krukar, Oliwia Pukała,
II miejsce: Dorota Koryl, Jakub Klimasz,
III miejsce: Olivia Szaluś,
Wyróżnienie: Julia Kocaj, Estera Ceglarz.
W/w Konkursie Plastycznym udział również wzięli następujący uczniowie:
1) Aleksandra Świeca,
2) Nikola Kulik,
3) Oliwia Rzepka,
4) Wiktoria Dziedzic,
5) Cezary Mielecki,
6) Kamil Bartosik,
7) Roksana Szczudło,
8) Bartosz Ptak,
9) Ksawery Proskura,
10) Emmanuel Szmist,
11) Aniela Być,
12) Eliza Zamorska,
13) Julia Pastuła,
14) Sebastian Dracz,
15) Sophie Witkowska,
16) Oliwia Żala.

Wyniki Konkursu Plastycznego ogłoszono dnia 16 czerwca 2023r. Wystawę prac konkursowych można było oglądać w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka przy ul. Dębickiej 170.

Nasza szkoła aktywnie współpracuje z Rzeszowskim Domem Kultury filia Przybyszówka przy ulicy Dębickiej 170. Celem naszych wspólnych działań jest wspieranie rozwoju talentów i zainteresowań uczniów, dzięki czemu dzieci oraz młodzież mają możliwość przygotowania się do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Realizowana współpraca aktywizuje uczniów, inicjuje i kształtuje potrzebę kontaktu z kulturą, sztuką czy dobrą książką. Pełni również funkcję integrującą środowisko oświaty i kultury.

 

W ubiegłym roku szkolnym tj. 16 maja 2023r. w ramach obchodów Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ciekawych warsztatach poprowadzonych przez panią Joannę Pielę w bibliotece naszego Domu Kultury. Dzieci stworzyły piękny plakat zachęcający wszystkich do korzystania z bibliotek.

ul. Dębicka 288,

35-213 Rzeszów 

Sekretariat:

tel.: 17 748 36 12

e -mail: sekretariat@zsp10.resman.pl