Wizyta w Straży Pożarnej klasy 1b

14 maja 2023

W czwartek 11 maja uczniowie kl.1b odwiedzili Salę Edukacyjną OGNIK w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Rzeszowie. Celem wyjazdu było wytłumaczenie dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogą zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar, nauczą się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy oraz będą mogły przymierzyć ubrania strażackie a także wsiąść do samochodu pożarniczego. Oto fotorelacja z wizyty w straży :-)