Wycieczka klas 3 do Bochni

06 czerwca 2024

4 czerwca klasy trzecie wybrały się na wycieczkę do Bochni. Mimo iż pogoda nam nie sprzyjała, wycieczka była wspaniała. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum motyli uczestnicząc w bardzo ciekawej prezentacji. To największa stała ekspozycja motyli świata w Polsce licząca ponad 6 tysięcy okazów pochodzących z całego świata. Oprócz motyli dziennych i nocnych w muzeum można zobaczyć straszyki, pluskwiaki, modliszki, cykady, a także chrząszcze Polski i świata. Prezentowane są gatunki, których wygląd i biologia ilustrują różne zjawiska przyrodnicze, w których ćma nie musi być szara, motyl może być liściem, sową, czy tygrysem. Później zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się na pyszny obiad.

Główny punktem naszej wycieczki była Kopalnia soli w Bochni, która zachwyciła dzieci. To wyjątkowe miejsce, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które oferuje niezapomniane przeżycia dla wszystkich miłośników historii, przygody i aktywnego spędzania wolnego czasu. To kopalnia, która prezentuje niemal 800 lat historii i otwiera przed zwiedzającymi drzwi do fascynującego podziemnego świata soli. Trasa turystyczna z podziemną ekspozycją multimedialną i przejazd kolejką na długo pozostaną w pamięci dzieci. Nie zabrakło też czasu na zakup cennych pamiątek.

Opracowała: A. Mikulec