XXIV Dzień Papieski

13 października 2024

„Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”- to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego.

Jan Paweł II był jednym z najbardziej znanych pacjentów na świecie, którego chorobę śledził cały świat. Poliklinikę Gemelli, w której w czasie swego pontyfikatu przebywał dziewięć razy, sam nazywał ,,trzecim Watykanem”. Publiczne przeżywanie choroby a także starości, niewątpliwie stały się jednym z najbardziej zapamiętanych symboli pontyfikatu Papieża Polaka. Śledzone ,,na żywo” przez kilkaset milionów ludzi na całym świecie cierpienie papieża wciąż pozostaje głęboką nauką i wymownym świadectwem człowieczeństwa.

Jak co roku nasze Szkolne Koło Caritas włączyło się w obchody Dnia Papieskiego, w ramach którego uczniowie mogli spróbować pysznej Papieskiej Kremówki. W tym roku padł rekord, ponieważ udało nam się  sprzedać aż 260 sztuk 😊. Uzyskany dochód w kwocie 800 zł zasilił konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,  która wspiera zdolną, ale niezamożną młodzież na terenie całego kraju.

Za włączenie się w akcję wszystkim serdecznie dziękujemy.

Opracowała: Agnieszka Rak