Zajęcia kółka biologiczno- geograficznej odbywają się pracowni, która jest jednocześnie domem hodowanych przez nas zwierząt. Opieka nad zwierzętami, to ważne doświadczenie, które zostaje w pamięci. Niekwestionowaną gwiazdą i maskotką klasy jest traszka Waltla o imieniu Sisi, oraz chomik Roborowskiego o imieniu Rysia.
Chomik często spędza weekendy w domu uczniów, którzy wypożyczają go na próbę, zanim zdecydują się na własne zwierzątko domowe.
W ciemnym akwarium mieszka tajemniczy trzciniak zwyczajny, którego „smocze ruchy” i specyficzny tryb życia przyciągają uwagę młodych przyrodników.
W akwarium pod ścianą żyją inne gatunki rybek egzotycznych. Trzciniak jest agresywną rybą drapieżną, dlatego nie może mieszkać z innymi rybkami.
W terrariach obok żyje kolonia patyczaka rogatego i mrówek z gatunku Componatus nicobarensis (gatunek dużych mrówek, których ojczyzną jest Azja Południowo- Wschodnia).
Hodujemy tutaj również dżdżownice, mączniki, karaczany, a w cieplejszych porach roku pierwotniaki i zooplankton. W pracowni posiadamy kolekcję skał i skamieniałości. Każdy przyrodnik poczuje się tu jak w domu.
Gdy nadchodzi wiosna, nasze zajęcia odbywają się na podwórku szkolnym, gdzie uczniowie opiekują się dzikimi pszczołami (murarkami) i ich ”stołówką” – łąką kwietną. Dbamy o nasz mały ekosystem, wprowadzając do niego nowe elementy flory i fauny. Jesienią powstało oczko wodne w którym zamieszkały rybki i płazy. Te ostatnie trafiły tu same. W mieście zwierzętom trudno znaleźć dogodne miejsce do życia, a łąka kwietna jest dla nich idealna.